Bütün Şehir Yasasında Gelişme!

Bütün Şehir Yasasında Gelişme!

17 Şubat 2018 - 18:38

Büyükşehir projesi askıya alındı, beldeler kapanmayacak, Özel İdareler kapanmayacak. Eski usulde 2019 seçimlerine gidilecek.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, sosyal medyaya hesabından yaptığı açıklamada, Büyükşehir ve Bütünşehir yasasının askıya alındığını Belde belediyelerinin ve Özel İdarelerin kapanmayacağını söyledi.

Belde belediyelerinin ve Özel İdarelerin kapanmayacağını belirten Faruk Çaturoğlu "Kamuoyunun gündeminde bulunan Büyükşehir veya Bütünşehir yasasının askıya alınıp alınmadığı, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanıp kapanmayacağı konuları ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Sayın Ekrem Canalp ile birer görüşme yaptım. Yaptığım görüşmelerde hem Bakanımız, hem Genel Başkan Yardımcımız, hem de Mahalli İdareler Genel Müdürü, Büyükşehir veya Bütünşehir Yasasının askıya alındığını, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanmayacağını, mahalli idareler seçimlerine şuan ki mevcut sistemle gidileceğini ifade ettiler. Kamuoyunun bilgisine arz ediyoruz" ifadelerini kullandı.

.

Bu haber 4925 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bekir ali
  3 hafta önce
  Çok doğru bir karar. Çok mutlu olduk. Her yerin Büyükşehir olması şart değil.
 • Erol ZIVALI Üçtepe Belediyesi
  3 hafta önce
  Bu haber biz belediye çalışanlarını ve belde halkını çok mutlu etmiştir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir Çiftlik Bank Mağduru Da Karabük'ten
Bir Çiftlik Bank Mağduru Da Karabük'ten
30 Aracın Lastiklerini Kesti!
30 Aracın Lastiklerini Kesti!