Bütün Şehir Yasasında Gelişme!
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam

Bütün Şehir Yasasında Gelişme!

17 Şubat 2018 - 18:38
Reklam

Büyükşehir projesi askıya alındı, beldeler kapanmayacak, Özel İdareler kapanmayacak. Eski usulde 2019 seçimlerine gidilecek.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, sosyal medyaya hesabından yaptığı açıklamada, Büyükşehir ve Bütünşehir yasasının askıya alındığını Belde belediyelerinin ve Özel İdarelerin kapanmayacağını söyledi.

Belde belediyelerinin ve Özel İdarelerin kapanmayacağını belirten Faruk Çaturoğlu "Kamuoyunun gündeminde bulunan Büyükşehir veya Bütünşehir yasasının askıya alınıp alınmadığı, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanıp kapanmayacağı konuları ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Sayın Ekrem Canalp ile birer görüşme yaptım. Yaptığım görüşmelerde hem Bakanımız, hem Genel Başkan Yardımcımız, hem de Mahalli İdareler Genel Müdürü, Büyükşehir veya Bütünşehir Yasasının askıya alındığını, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanmayacağını, mahalli idareler seçimlerine şuan ki mevcut sistemle gidileceğini ifade ettiler. Kamuoyunun bilgisine arz ediyoruz" ifadelerini kullandı.

.

Bu haber 5764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bekir ali
  1 yıl önce
  Çok doğru bir karar. Çok mutlu olduk. Her yerin Büyükşehir olması şart değil.
 • Erol ZIVALI Üçtepe Belediyesi
  1 yıl önce
  Bu haber biz belediye çalışanlarını ve belde halkını çok mutlu etmiştir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Vergili Mahalle Toplantılarına Devam Ediyor
Başkan Vergili Mahalle Toplantılarına Devam Ediyor
Uysal Yaşlıları Unutmadı
Uysal Yaşlıları Unutmadı