Reklamı Geç
İYİ Parti’ye İYİ Destek
  • Reklam
  • Reklam

İYİ Parti'ye İYİ Destek

13 Şubat 2018 - 18:53
Reklam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Partisinin il binasının açılışı için geldiği Karabük’te halka hitap etti.

AK Parti’nin dış politikasını eleştiren Akşener, “Türkiye’yi bu duruma getiren sensin. Düzelten kim Mehmetçik, düzelten Şanlı ordumuz, düzelten bu millet, bu milletin kadınlarının doğurduğu çocuklarla düzeltiyorsun seninkiler çürük raporlu” dedi

Partisinin il binasının açılışı için Karabük’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Karabüklülerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Kemal Güneş Caddesinde halka hitap eden Akşener yaptığı konuşmada;  “Karabük’le birlikte 34 İli tamamladık.  Karabük başkaymış. Karabük Şehidine gösterdiği vefa ile Türkiye’yi yönetenlere örnek oldu. Milli birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu bizi bölmeye çalışanlara gösterdi. Allah razı olsun Karabüklülerden.  Bu soğuk havada gecikerek geldiğimiz bu açık hava toplantısını bir  miting haline çevirdiniz anlaşılıyor ki İYİ Parti Karabük’te tutmuş” dedi.

16 senedir iktidardalar, önce Türkiye’yi büyütüyoruz diyerek inşaat sektörlüğüne koyuldular, sanayiyi bitirdiler, arkasından tarımı, arkasından şehirleri bitirdiler. İl başkanımıza sorduk Karabük nasıldır diye “Emekliler şehri dedi.  Dışarıya okumaya giden öğrencilerimizin hiç biri dönmüyor dedi. Bir emekliler şehri. Gençlerin iş bulmakta zorlandığı, dünün parlak Karabük’ünün yerinde işsizliğin had safhada yer aldığı, sanayinin bittiği, yeni yatırımların yapılamadığı bir Karabük’le karşı karşıyayız dedi.”  Şimdi bir taraftan Türkiye’nin büyüdüğünü iddia edeceksiniz diğer taraftan da Kastamonu’dan Karabük’e kadar gezdiğimiz her şehirde birinci öncelik problem olarak genç işsizler olacak. Bunun adı beceriksizliktir eğer beceriksiz değilseniz  söyleyecek söz bulamıyorum.  Bunu bilerek yaptıysanız yazıklar olsun size” dedi.

 Akşener, siyasette guguk kuşu modeli var olduğunu belirterek, “Anadolu’da bilinir. Guguk kuşu yumurtalarını başka kuşların yuvalarına bırakır. Asalak hayvandır vesselam. Şimdi bu arkadaşın guguk kuşları var. Yani kendi ağzına almıyor İyi Parti’yi, Meral Akşener’i, yok farz ediyor. Ama bir bakıyoruz yanındakilerin tümü atış halinde. Mert ol mert. Çık karşıma. Nerede istiyorsan orada çık karşıma” dedi.
Bu sırada alkışlarla tempo tutan kalabalıktan yükselen ‘Başbakan Meral’ sloganı üzerine Akşener, ”Daha evvel ‘Başbakan Meral’ diye bağırdınız bağırdınız, iki tane başbakan gitti. Bak çok kızar ona göre. Bu Başbakan Meral meselesinden uçuyor adamlar, öyle gidiyorlar. Bu gece uyuyamayacak. Yarın sabah yandaş, candaş ne vardıysa yaylım ateşi yapacaklar. Ondan sonra olan zavallı Kılıçdaroğlu’na oluyor. Hep ona bağırıyor. Devamlı ona bağırıyor. Bana kızıyor, haziruna kızıyor Sayın Kılıçdaroğlu’na bağırıyor. Dolayısıyla ben buradan kendisine sesleniyorum; mert olun kardeşim, mert olun. Çık karşıma televizyon mu olur, meydan mı olur, çık karşıma dürüst mert bir şekilde benimle mücadele et. Guguk kuşu gibi yumurtalarını oraya buraya bırakma. Korkunun ecele faydası yok. Dolaylı konuşma. Bak sonra derler ki ‘Koca reis bir tane kadından korktu” diye konuştu.
Akşener, daha sonra partisinin açılışını yaptı.

 

 

Bu haber 4264 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük Barosu'ndan 'çocuk defilesi' tepkisi
Karabük Barosu'ndan 'çocuk defilesi' tepkisi
Balkondan Düşen Adam Ağır Yaralandı
Balkondan Düşen Adam Ağır Yaralandı