Karabük Milletvekillerini Seçti!
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Karabük Milletvekillerini Seçti!

24 Haziran 2018 - 22:26
Reklam

Karabük'ü  27. Dönemde TBMM’de temsil edecek olan milletvekilleri belli oldu. Yeni dönemde mecliste Karabük'ten 2 AK Parti’li ve 1'de CHP'li milletvekili yer alacak.

Tarihinde ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi Karabük’ten 1 Milletvekili çıkardı.

27. Dönem Milletvekilliği seçimleri  ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri bugün yapıldı.  Karabük’te oy verme işlemi sabah saat 08.00’de başlarken, akşam da saat 17.00’de sona erdi.

AK Parti 2002’den bu yana yapılan Milletvekilliği seçimlerinde 7 Haziran 2015 tarihindeki seçimler hariç, sürekli 3-0 ve 2-0 kazanırken, Milletvekili sayısının yeniden 3’e çıkmasının ardından bu defa 2-1 yaptı. CHP ise tarihinde Millet İttifakı adı altında Karabük’ten  bir Milletvekili çıkardı.

2002-2007 ve 2011 Milletvekilliği seçimlerinde Karabük’te aldığı oylarla muhalefet partilerine göz açtırmayan AK Parti, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde iki Milletvekilliğinden birini MHP’ye kaptırarak büyük bir hüsran yaşamıştı. Ancak Hükümetin kurulamamasından sonra alınan erken Genel seçim kararı sonrası 1 Kasım’da yapılan seçimlerde AK Parti, MHP’ye kaptırdığı bir Milletvekilliğini alarak yeniden 2-0 yapmıştı. Ancak 24 Haziran 2018 seçimlerinde Milletvekili sayısının üçe çıkması ile birlikte sürekli kazanan AK Parti bu defa Milletvekilliğinin bir tanesini Cumhuriyet Halk Partisine kaptırdı.

CUMHUR ÜNAL VE NİYAZİ GÜNEŞ AK PARTİ’DEN  MİLLETVEKİLİ SEÇİLİRKEN,  CHP’DEN İSE DR. HÜSEYİN AVNİ AKSOY MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Bu dönemde Karabük’ü Türkiye Büyük Millet Meclisinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden Dr. Hüseyin Avni Aksoy temsil edecekler.

Karabük’ün önemli sorunlarının başında gelen işsizlik konusu ve bölge sınırları içersinde yapılacak olan yatırımların takibi noktasında sayın Vekillerin göstereceği performansı ve ayrıca  TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin’in ise yeni Kabinede görev alıp almayacağını merakla bekliyor.

CUMHUR İTTİFAKI İLK TURDA İŞİ BİTİRDİ

Cumhur İttifakının Adayı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda açık ara seçimi kazandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yapılan anket ve tahminler tutmadı. Toplumun tüm kesimi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalacağına kesin gözüyle bakarken, seçmen kağıtlarının alt kısmında  “08/07/2018 Pazar günü ikinci oylamanın yapılması halinde de geçerlidir” yazması bile seçimlerin ikinci tura kalacağını gösterir nitelikteydi.

Resmi olmayan seçimlere göre Karabük genelinde 711 sandıkta 153.161 seçmen oy kullandı. Seçimlere katılım oranı ise yüzde 87.5 olarak gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan %65.45, Muharrem İnce %23,17, Meral Akşener %9.27, Temel Karamollaoğlu %1,34, Selahattin Demirtaş %0,48, Doğu Perinçek ise %0,29 oy aldı.

Cumhur Ünal: 1966 yılında Karabük'te doğdu. Hacettepe Üniversitesi Muhasebe Bölümü mezunu. Mali müşavir. AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2007 yılında AK Parti Karabük Milletvekili oldu. Milletvekilliği görev süresinin sona ermesinden sonra AK Parti İl Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2 çocuk babası.

Niyazi Güneş: 1953 Karabük doğumlu. Bursa Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan emekli oldu. Evli, 3 çocuk babası. Arapça bilmektedir.

Hüseyin Avni Aksoy: 1956 Safranbolu doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim dalında ihtisasını yaptı. Evli, 1 çocuk babası.

 

 

 

 

Bu haber 14824 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİYASETTE ÖZLENEN TABLO
SİYASETTE ÖZLENEN TABLO
AK PARTİ İL BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
AK PARTİ İL BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR