"Müzik Okulu" Müziksever Çocukları Bekliyor
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

"Müzik Okulu" Müziksever Çocukları Bekliyor

05 Temmuz 2018 - 12:43
Reklam

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) tarafından çocukların sanatsal becerilerini arttırmak için perşembe pazarı Belediye Nikah Salonu’nun alt katına ücretsiz “Müzik Okulu” açıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı doğrultusunda her yaş grubu çocukların ve gençlerin yetenek ve ilgi alanlarına göre enstrümanların yer aldığı Müzik Okulu faaliyete geçti.

Haftanın 7 günü gruplar halinde müzik öğretmenleri tarafından verilen derslerde çocuklar keman, piyano, bağlama, gitar, çello, org ve vurmalı çalgıların yer aldığı enstrümanları çalmayı öğrenecekler.

Açılan kurslarla çocukların bireysel yeteneklerini gün yüzüne çıkarma şansı bulduklarını kaydeden, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer çocukların sanatsal becerilerini ortaya çıkarmak için bu tür etkinliklere ağırlık vereceklerini söyledi. Ürkmezer; “Belediye ve Kaymakamlık olarak çocuklarımızı birçok alanda geliştirecek çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız artık istedikleri müzik alanında, istediği eğitimi alacaklar ve bunu günlük hayatlarına uygulayacaklar. İnşallah bu eğitim onlar için güzel bir başlangıç olur. Kim bilir belki her biri ilerleyen yıllarda bu sebeple konservatuar okur ve bizi mutlu ederek yaptığımız işin doğruluğuna katkıda bulunurlar” dedi.

Kurs kayıtlarının perşembe pazarı Belediye Nikah Salonu’nun alt katına en geç Cuma gününe kadar yapılabilineceği ayrıca online kayıtlar için www.sakem.org adresinden başvuruların alınacağı belirtildi.

Bu haber 2322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siyasette Özlenen Tablo
Siyasette Özlenen Tablo
AK PARTİ İL BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
AK PARTİ İL BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR