Şehit Ailesine Şehadet Belgesi Verildi
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Şehit Ailesine Şehadet Belgesi Verildi

11 Nisan 2018 - 22:26
Reklam

TSK'nın Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı sırasında terör saldırısında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın Genelkurmay Başkanlığı’nca gönderilen şehadet belgesi ailesine teslim edildi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı  Fatih Ürkmezer, beraberinde eşi Miray Ürkmezer, Safranbolu Askerlik Şube Başkan V. Per. Asteğmen Eyüp Uygar ve Safranbolu Vaizi Mustafa Canlı  ile şehidi Ömer Bilal  Akpınar'ın Safranbolu’da ikamet eden ailesini ziyaret ederek, resmi şehadet belgesini sundu.

Şehidin babası İsmail Akpınar, annesi Ülker Akpınar ve eşi Hafize Nur Akıpnar şehadet belgelerini Ürkmezer’den teslim aldı.

Şehadet Belgesi teslimi sonunda ise Ömer Bilal Akpınar’ın nezdinde tüm şehitler için dualar okundu.

Ziyaret sonrası kısa bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer; ''Genel Kurmay Başkanlığı tarafından gönderilen Şehadet Belgesini aileye teslim ettiklerini, aradan bir gün de geçse bir yılda geçse bu tür görevlerin bir yandan gurur diğer yandan hüzün verici olduğunu ''söyledi.

Şehitlerimizin bu Cennet Vatan var oldukça unutulmayacağını, gerek şahsen gerek Kaymakamlık ve Belediye olarak Şehit aileleri ile her daim irtibat halinde olduklarını kaydeden Ürkmezer,“Bugün Ömer Bilal’imizin evinde bir kez daha böylesi kahraman vatan evlatlarımız olduğu için büyük gurur duyduk. Aileleri onların bizlere emanetleridir. Devletimiz ve Devletimizi temsil eden bizlere her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Ben bu vesile ile bir kez daha Kahramanlar yetiştiren ailelere şükranlarımı sunuyor, tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

 

 

Bu haber 2216 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Vergili Mahalle Toplantılarına Devam Ediyor
Başkan Vergili Mahalle Toplantılarına Devam Ediyor
Uysal Yaşlıları Unutmadı
Uysal Yaşlıları Unutmadı