TOKİ’nin Temeli Atılıyor

TOKİ'nin Temeli Atılıyor

Karabük’te bulunan emeklilerin yıllardır beklediği Toplu Konut idaresi (TOKİ) tarafında Belenköyü civarında yapılacak olan proje için çalışmalar başladı. Kepçelerin temel açtığı bölgede, hafriyat çalışmaları da başladı.

04 Şubat 2018 - 18:12
Reklam

Karabük’te bulunan emeklilerin yıllardır beklediği Toplu Konut idaresi (TOKİ) tarafında Belenköyü civarında yapılacak olan proje için çalışmalar başladı. Kepçelerin temel açtığı bölgede, hafriyat çalışmaları  da başladı.

Türkiye Emekliler Derneği'nin yoğun gayret ve çabalarıyla sonuçlanan ve emeklilerin yıllardır beklediği TOKİ projesi gerçekleşiyor. 21 Aralık'ta ihale edilen konutlar için ihalenin üzerinden bir buçuk ay gibi kısa bir süre geçmesinin ardından çalışmalar başladı.

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Belenköye yapılacak olan  konutların ihalesini alan ilgili firmanın şantiyesini kurma çalışmalarına başladığını söyledi.

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut; “Adına Hayırlı Proje dediğimiz, evi olmayan emeklilerimize Belenköy’de  TOKI kanalıyla yapılacak olan  2.etap  1144 adet konut için şantiye kurma çalışması başladı.Evler 750 gün içerisinde vatandaşlarımıza teslim edilecek. Yükseklikleri zemin artı 4 olan konutların 833’ü 2+1, 311’i ise 3+1 planında inşa edilecek. Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede, zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, bina köşelerinde taş görünümlü fugalı kaplamalar, cumba görünümü veren çıkmalar, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve geniş balkonlar kullanılacak” dedi.

Projeyle yerleşim alanı, dükkanları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı ile adeta yeni bir mahalle inşa edileceğini ifade eden Başkan Bulut; "Bu zamana kadar ev sahibi olamamış emeklilerimiz Belen Mahallesinde yapılacak olan TOKİ konutları projesiyle uygun ücretle ve düşük geri ödeme imkanı ile ev sahibi olabilecekler. En yakın zamanda ilk etabın kura çekimini de yapmayı düşünüyoruz." diye konuştu.

 

Bu haber 15604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mukadder yurdakul tek
    8 ay önce
    2 etap 1144 anladikda . 1. Ci etabi nedir.kimlere yapılacak bilgilendirebilirmisiniz .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük'te saniye saniye kaza anı kamerada
Karabük'te saniye saniye kaza anı kamerada
Direğe çarpan araç ortadan ikiye bölündü
Direğe çarpan araç ortadan ikiye bölündü