1+1+1
  • Reklam
  • Reklam
Rıza Alper

Rıza Alper

Genç Düşünce

1+1+1

23 Haziran 2018 - 11:11

 

Türkiye’nin belki de en önemli seçimi olan 24 Haziran tarihine yalnızca bir gün kaldı, seçim kararı öncesi ve seçim esnasında yaşanan gerginlikler ülkemiz ve toplumsal düzenimiz için büyük tehditler oluşturdu.

Bu tehditlerin başında insanların birbirini Fetullahçı Terör Örgütüne destek olmak, Vatana ihanet ve PKK ile ortak olmak gibi ağır ithamlar bulunmaktaydı, bu ithamlar zaman zaman hepimizin karşı karşıya kaldığı insanlık dışı yorumlar olarak hafızalarımızda yer edinmiştir.

Mevcut iktidar tarafında bulunan akl-ı selim insanları tenzih ederim ancak gücün yanında bulunan tüm insanlar acımasızca ve düşüncesizce bir üslup ile seçim atmosferini gererken, hem AK Parti hem de Millet İttifak’ına mensup sağduyulu insanların sayesinde bir seçim daha kazasız belasız atlatılmak üzeredir.

Genelde durum böyle iken Karabük için böylesine gergin bir ortam oluştuğunun söylenmesi abes olur, Karabük’te vatandaşlar ve siyasiler çeşitli mecralardan fikirlerini ve projelerini anlatırken, saygı çerçevesinde memlekete hizmete talip olmuştur.

Öncelikle AK Parti aday listeleri açıklandığı esnada vatandaştan ve teşkilat içinden tepkiler yükselmeye başladı, Karabük gibi bölgecilik anlayışının yüksek olduğu bir kentte bir ilçeyi öne çıkartıp diğerlerini hiçe saymak iktidar partisinin yapabileceği en yanlış iş olabilirdi.

Öte yandan CHP adayları üzerinde durmak gerekirse Karabük için takdiri hak ettiklerini söylemek yanlış olmaz, Doktor, Mühendis ve Öğretmenin peş peşe aday yapıldığı bir listeyi deyimi yerindeyse ayakta alkışlıyorum.

MHP ise adaylarını daha çok cemiyet hayatına hitap eden adaylardan oluşturmak ile stratejik bir adım atmıştır, siyasetten ziyade samimiyet ile oy toplama gibi bir yönteme başvurmuştur.

Gelelim Saadet Partisine, iktidar partisine yerelde yapılan liste ve genelde uygulanan politikalar ile kırgın olan ve en azından bir seçimlik desteğini çekecek olan insanların ikinci durağı olacaktır Saadet Partisi. Adayları AK Parti camiasında ki insanlar ile çok yakın münasebetleri ve iyi ilişkileri olan insanlar, bu yüzden iktidar partisinden alacakları oy onların kaderini şekillendirecektir diye düşünüyorum.

İyi parti adaylarının ise durgun bir seçim geçirdiği gözlerden kaçmamaktadır, iyi parti Karabük için şansı düşük ama Türkiye genelinde büyük adımlar atacak bir parti olarak Türk siyasetindeki yerini hazırlamaktadır.

Benim seçim tahminim Ak Parti, CHP ve Saadet Partisinin yer alacağı 1+1+1 ile oluşan bir meclis ekibinin Karabük’ten oluşacağıdır.

24 Haziran seçimlerinin memleketimiz, milletimiz ve Karabük için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu yazı 1443 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar