Reklamı Geç
GELENEK İLE GELECEK ARASINDA KARABÜK SİYASETİ
  • Reklam
  • Reklam
Rıza Alper

Rıza Alper

Genç Düşünce

GELENEK İLE GELECEK ARASINDA KARABÜK SİYASETİ

03 Mayıs 2018 - 14:18

Karabük’te seçim heyecanı bütünüyle vatandaşın söylemlerinde yer bulmaya başladı, bu söylemler ve fikir tartışmaları genellikle hangi partinin hangi adayı çıkarırsa başarılı ya da başarılı olamayacağına dair.

Seçim süreci dahilinde olduğu gibi seçim süreci haricinde de gençlerin toplumsal hizmetlerde, sivil toplum kuruluşlarında ve siyasetin içerisinde aktif rol alması gerektiğini düşünmüşümdür. Gençler bu faaliyetlerin içerisinde tıpkı Türk Tiyatrocuların usta-çırak ilişkisi içerisinde yetişmesi ve yarınlara hazırlanma sürecinin sürmesi gibi geleceğe hazırlanmalıdır.

Karabük genç nüfus potansiyeli bakımından oldukça zengin bir şehir, ancak asıl mesele bu gençlerin vasıflı bir birey olarak yetiştirilmesi meselesidir. Bu sebepten dolayı Karabük’te yıllardan beri makamdan makama, mevkiden mevkiye koşan doyumsuz siyasetçilerden artık beklentimiz o koltukları bırakmalarından ziyade, ölümsüzlermiş gibi davranmayı bırakıp geleceği inşa etmeleridir.

Köşemden bir kez daha açık bir çağrıda bulunuyorum, gelin gençleri faydalı işlere sevk edelim, yıkıcı eleştiriyi bırakıp yapıcı bir üslup ile hareket edelim, bu şehrin bürokratları, milletvekilleri, parti il başkanları seçim sonrası ve seçim zamanı en büyük alakayı gençlere göstersin.

Tabi bu arada bu düşünceler arasında bendeniz genç kardeşlerimize örnek olması mahiyetinde Saadet Partisinden Karabük Milletvekili Aday Adaylığına başvuru yapmış bulunmaktayım, yine bu yolda daha önceden aynı kanaati paylaştığım kıymetli büyüklerim ve aynı zamanda bu memleketin gençleri olan İyi Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı olan Batuhan Yaşar ve Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Hasbi Ünal ile aynı düşünceleri paylaşmanın ve gençlik için hareket etmeleri sebebiyle ikisine de teşekkürlerimi ifade ediyor ve çıktıkları bu yolda üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Karabük siyasetinde gençleri milletvekili adayı olarak görür müyüz bilemiyorum ama atılan bu adımlar arkamızdan gelen genç kardeşlerimiz için bir örnek durumundadır.

Tabi Karabük’te genç hanım kardeşlerimizin de siyasette aktif rol alması gerektiğini ve rol aldığı takdirde çok önemli işlere imza atacağını düşünüyorum. Kadın aklının daha sistematik çalıştığını düşünecek olursak memleket için çok büyük faydaları olacaktır.

Bu vesile ile 24 Haziran seçimlerinin başta genç kardeşlerimiz olmak üzere, Karabük, bölgemiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayrılar getirmesini diliyor, seçimin bir kardeşlik atmosferinde memleketin faydasına gerçekleşmesini ve sonuçlanmasını temenni ediyorum.

 

Bu yazı 1366 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar