Reklamı Geç
Yok Böyle Patron
  • Reklam
  • Reklam

Yok Böyle Patron

12 Şubat 2018 - 11:11
Reklam

Karabük'te, çalışanlarına mola arası mangal partisi düzenleyen, birlikte davul zurna eşliğinde oynayan haddehane sahibi Ali Kara; "işçilerin motivasyonunu yüksek 25 - 30 ton malzeme ile malzeme çekeceği yerde 35 - 40 ton malzeme çekiyorum. Bu işçilerin çabası ile oluyor. Beraber oynuyoruz beraber çalışıyoruz" dedi.
Kurtuluş mahallesi sanayi bölgesinde 30 çalışanıyla demir üreten haddehane sahibi, 50 yaşında evli ve üç çocuk babası Ali Kara, işçileri ile olan ilişkileri görenlerin şaşırtıyor.
Mola arasında çalışanları ile birlikte davul zoruna eşliğinde oynayan ve mangal partisi düzenleyen Ali Kara, kendisinin de işçilikten geldiğine belirterek şu sözleri söyledi; "İşçilik yaparak, ustalık yaparak buraya kadar geldik. Allah yolumuzu açık etsin. Ben  işçilikte ne olduğunu bildiğim için işçinin halinden iyi anlıyorum. Bizim isteğimiz çok ağır. Ağır olduğu için de işçiler eziliyor, yoruluyor.
Buraya bir zurnacı aldık. Her gün yarım saatlik molamızda işçileri eğlendiriyoruz. Bunun yanında cumartesi günleri mangal partisi veriyorum. Elimizden gelen bu. İşçilerim çok mutlu. Hep  gündüzleri çalışıyoruz. Gece elektrik ucuz olmasına rağmen işçinin rahat edebilmesi için gece çalışmıyoruz. İşçi gece daha çok yoruluyor. Gündüzde uyuyamıyor. Herkes mutlu. Gözlerinden okunuyor zaten. İşçilerimin motivasyonu yüksek 20-25 ton malzeme çekeceğim yerde 35-40 ton malzeme çekiyorum. Beraber oynuyoruz, beraber çalışıyoruz." dedi.

İşçilerden 23 yaşındaki Serkan Aslan ise, iş yerlerinde patron işçi ayırımı olmadığını ifade ederek; "Hepimiz çalışan gibiyiz burada. İşyerimizden memnunuz, daha kuvvetliyiz, daha enerjiliyiz. İnsanın işe gelesi geliyor. Her türlü iyiliği sağlıyor. Karabük’te böyle patron bulunmaz" diye konuştu.

Bu haber 5622 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük Barosu'ndan 'çocuk defilesi' tepkisi
Karabük Barosu'ndan 'çocuk defilesi' tepkisi
Balkondan Düşen Adam Ağır Yaralandı
Balkondan Düşen Adam Ağır Yaralandı