Ayı, İşçilere Saldırdı
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam

Ayı, İşçilere Saldırdı

04 Ekim 2018 - 16:09
Reklam

Karabük Devlet Su İşleri Müdürlüğü işçileri ormanda çalışırken bir ayının saldırısına uğradı. Ayının, araçlara binerek kaçan işçileri bir süre kovalaması cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Karabük Başköy ormanlık alanında tarımsal amaçlı hizmet verecek olan baraj inşaatında çalışan işçiler, bir ayının saldırısına uğradı.

İşçiler, hızla koşarak bindikleri kamyonetle ayıdan kaçmaya çalıştı. Araca yaklaşan ayı, sürücü kısmındaki camı kırdı. Ayı bir süre sonra peşinden gittiği aracı kovalamayı bıraktı.

İşçiler durumu Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi'ne haber verdi. Safranbolu Belediyesi Hayvan Barınağı veteriner hekimi İzzet Kubilay gözetiminde ayı iğne ile uyuşturuldu. Bir süre bekleyen ekipler bayılan ayıda yara izine rastlamadı. Hasta olduğu anlaşılan ayı tedavisi için Zonguldak'ın Gökçebey ilçesindeki hayvanat bahçesine gönderildi.

Ayıdan kaçan işçiler yeniden işlerine geri döndü. Ayının kovalama anı ise kamyonetin kasasında bulunan işçi tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Saldırıya uğrayan işçiler o anları anlattı.

Bu haber 27690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fatih Kavukçu
  8 ay önce
  Mert Köroğlu ayıyı tedavi edecek imkanlar orada var demekki.
 • Mert Köroğlu
  8 ay önce
  Anlamadığım bir canlı tedavi için neden hayvanat bahçesine gönderiliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mantardan zehirlenen çiftten biri öldü
Mantardan zehirlenen çiftten biri öldü
Karabük'te sınava geç kalan aday içeriye alınmadı
Karabük'te sınava geç kalan aday içeriye alınmadı