Çamlıca Tesisleri Teleferiği Bekliyor
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Çamlıca Tesisleri Teleferiği Bekliyor

03 Ekim 2018 - 16:54
Reklam

Karabük’ün hizmet kalitesini yükseltmek için Aydınlıkevler Mahallesi’ne geçtiğimiz yıl sosyal bir tesis kazandırıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Sabri Özer tarafından Orman İşletme Müdürlüğünden kiralanan Çamlıca Tesisleri, bölge halkına hizmet veriyor.

Karabük şehrine hâkim bir noktaya yapılan Çamlıca tesisleri, Karabüklülerin birçok ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip.

Geçtiğimiz yıl Kastamonu Belediyesi tarafından Saat Kulesi ile tarihi Kastamonu Kalesi arasında yapılacak olan Teleferik Projesinin temeli atıldı. Temeli atılan Teleferik Projesinin, Kastamonu şehrine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Bu projenin bir benzerinin de Karabük Kent Meydanından, Aydınlıkevler Mahallesinde bulunan Çamlıca tesislerine kadar yapılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar Karabük Belediyesi’nden bu konu da talepte bulundular.

Mahalle sakinleri ise bu konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde bildirdiler; “Aydınlıkevler Mahallemizde bulunan sosyal tesis, mahallemiz için bir avantaj. Akşamları burada güzel vakit geçiriyoruz. Hafta sonları da piknik alanlarının da oluşturulması ile birlikte yüzlerce kişiye hizmet edecek. Karabük Kent Meydanından, Çamlıca Tesislerine kadar yapılacak olan bir teleferik, hem bizim için hem de Karabük çarşı esnafımız için güzel bir proje olacağını  düşünüyoruz. Bu projenin bir çok ilde örneği var. Teleferik proje yapılırsa Safranbolu’ya gelen tursitlerin, Karabük şehir gelmesine  katkı sağlayacaktır. Bu da çarşı esnafımız için bir gelir kaynağı olacak. İnşallah belediye başkanımız bu projeyi gündemine alır.


 

Bu haber 7854 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail...
    8 ay önce
    Gerçekten Karabük için de güzel bir proje olur...Aynen katılıyorum...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mantardan zehirlenen çiftten biri öldü
Mantardan zehirlenen çiftten biri öldü
Karabük'te  sınava geç kalan aday içeriye alınmadı
Karabük'te sınava geç kalan aday içeriye alınmadı