GEÇEN SEÇİM İLE GELEN SEÇİM ARASINDA KARABÜK
 • Reklam
 • Reklam
Rıza Alper

Rıza Alper

Genç Düşünce

GEÇEN SEÇİM İLE GELEN SEÇİM ARASINDA KARABÜK

30 Temmuz 2018 - 12:41

Son 5 senede Türk demokrasi hayatının zorlu sınavlarını birer birer atlatırken gün geçmiyor ki siyasetin heyecanına yeni bir seçim ile heyecan gelmesin. Türkiye 24 Haziran seçimleri ile mecliste çoğunluk olarak Ak Parti’yi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sn. Erdoğan’ı bu göreve layık görmüştür.

Karabük’te ise sonuç Ak Parti’nin iki vekili Sn. Cumhur Ünal ve Sn. Niyazi Güneş ve CHP’nin bir vekili olan, Karabük’ün sevilen simalarından Sn. Hüseyin Avni Aksoy Beyefendi Karabük milletvekili kontenjanından mecliste yerlerini almışlardır, başta kentimiz, memleketimiz ve milletimiz için faydalı işler yapmalarını temenni ediyor, görevlerinde üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Gelelim Karabük için oldukça önemli ve kritik olan Belediye seçimlerinin Karabük’te nasıl cereyan edeceğine, öncelikle bu yazımda partiler ve isimler üzerinden gideceğimi söylemekte fayda gördüğümü belirtmek isterim.

Ak Parti Karabük’te genel seçimlerde beklediği 3-0’lık sonucu elde edemese de siyaseten Ak Parti’nin zorlu bir dönemeçten geçtiği dönemde 2 vekil çıkartarak ciddi bir başarı elde ettiği göz ardı edilemez, ancak yerel seçimde işi bu kadar kolay olmayacaktır diye düşünüyorum, çünkü belediyecilik manasında yurt genelinde halk Ak Parti kadrolarından beklediğini alamadığı için özellikle 2014 Mart seçimleri ile beraber büyük bir değişikliğe imza attı.

Tabi bu değişim Karabük için çok daha erken bir dönemde Rafet Vergilinin ofansif siyaset yöntemi ile başlamıştı, Ak Parti içerisinde beyefendi duruşu ve siyasi nezaketi ile rakiplerinden tam puan alan bir isim ile başlamak istiyorum, bu isim hiç şüphesiz il başkanı İsmail Altınöz. Her kesimden, her görüşten insanlar ile kurduğu güzel ilişki onu siyasetin pis ağzında dolaşmasından korurken, aynı zamanda yöneticiliğinde ehliyet ve liyakati esas alacak nadir isimlerden biri olacağını düşündüğümden dolayı benim için Ak Parti’nin en ideal adayı Sn. İsmail Altınöz’dür.

CHP uzun senelerden sonra Karabük gibi muhafazakar bir kentten vekil çıkartarak tarihinin en önemli başarılarından bir tanesini sağlamıştır, ancak onlarında yerel seçimlerde işinin zor olduğunu düşünmekteyim, bu zorluk mevcut belediye başkanından değil, Karabük insanı ile CHP’nin fikirlerinin ters düştüğü algısındandır diye düşünmekteyim. CHP için en ideal Belediye Başkan adayı olarak Sn. Sedat Karaoğlu’nu görüyorum, 24 Haziran seçimlerinde CHP 2. Sıra vekil adayı olan Karaoğlu, mecliste bulunması ve fikirlerine ihtiyaç duyduğumuz isimlerden birisiydi, yetişme ve donanım bakımından, şehir planlaması yapacak ekip ve tecrübesi olduğundan dolayı bu şansın kendisine tanınması taraftarıyım.

Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde fazlaca yorum yapmaya gerek olduğunu düşünmemekle beraber bu eksende daha şahsi gideceğimi belirtmek isterim evet burada devreye giren tek isim Sn. Rafet Vergili, başkan Vergili yaptığı hizmetler ile sokağın nabzını dinleyen her insanın çevreden duyacağı ‘’Allah razı olsun’’ hayır duasını alan adam olarak Karabük tarihine geçmiştir.

Başkan Vergili toplum tarafından kendisine bahşedilen itibarı yüksek derecede korurken yalnızca marzınc noktasında istikrarsız tavırları sebebi ile eleştirilerin odak noktasıdır ancak MHP’den aday olacak bir isim var ise bu yine kesinlikle Sn. Vergili olmalıdır.

Şahsen benim Karabük’te belediye başkanı olarak görmek istediğim ancak herhangi gibi bir parti çatı altında olmaktansa bağımsız olarak bu meydana atılacak tek isim eski Emniyet Müdürümüz Sn. Serhat Tezsever bey olmalıdır kanaatindeyim. Sn. Tezsever uyuşturucu ile mücadele ve taraftar gurupları ile olan münasebetlerinde samimi ve ısrarcı olması kamuoyunun gönlünü kazanmasını sağlamışken öte yandan toplum ile beraber olma duygusunu iyi yaşayan ve iyi yaşatan bir insan olarak Karabük’ün yönetimine talip olacak en kaliteli adaydır diye düşünmekteyim.

Bu düşünceler ile her şeyin Karabük için güzel olmasını temenni ederim.

Bu yazı 2162 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Niyazi kucukyılmaz
  10 ay önce
  Sevgili kardesim önce kendi insanımıza güvenelim ve sahip çıkalım. Nice hemsehrilerimiz var bu görevleri hakkıyla yapacak.
 • Tk
  10 ay önce
  Saadet partisi yok hukmundemi olmus ne sendemi baskan..

Son Yazılar