• Reklam
  • Reklam
Rıza Alper

Rıza Alper

Genç Düşünce

KARABÜK İÇİN HEDEF 3. LİG!

05 Nisan 2021 - 15:24 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 15:29

      Yakın zamanda Kardemir Karabükspor’un Süper Lig’de ve PTT 1.Lig’de oynadığı futbolu o döneme tanık olan herkes gibi benim de izleme şansım oldu.

Gerek kuzey ve güney kale arkalarında, gerekse maraton ve kapalı tribünlerde dostlarımız ve Karabüklü hemşerilerimiz ile omuz omuza besteler söyledik, şehrimizin takımına destek verdik.

Sonrasında her ne hikmetse anlam veremediğimiz bir süreç başladı ve Kardemir Karabükspor büyük bir mali kriz ile birlikte eski ihtişamını ve desteği yitirmeye başladı. Ve bugün profesyonellikle alakası olmayan ve şehrimizin ruhunu yansıtmayan bazı talihsiz olaylar ile gündeme gelmektedir.

Ben yine de sahaya çıkıp, sonuç ne olursa olsun mücadele eden Karabükspor futbolcusu genç kardeşlerimi tebrik ediyorum.

Futbol hayatımızın o ihtişamlı günlerinde, Süper Lig’de eşsiz galibiyetler, Avrupa Ligi macerası gibi tarihi başarıların olduğu dönemlerde yapmamız gerekenleri yapamadık. O günlerde ne Karabükspor’un altyapısına gerekli önem verildi ne de şehrimizdeki amatör futbol kulüplerine bir destek sağlanabildi. Maalesef bu şehrin takımı ve insanları, bu şehrin çocuklarını unutmuşlardı.

Beni yakından tanıyanlar bilir ki; ben de Karabük Amatör Futbol takımlarının içerisinde senelerce bulundum. Karabük’te amatör sporların ne derece yalnız bırakıldığını gayet iyi biliyorum.

Geçen sezon Karabük Amatör Futbol Ligini yakından takip etme şansı buldum. Karabük Köyü Spor Kulübünün, Kapullu Spor Kulübünün, Aydınlıkevler Spor Kulübünün ve ismini sayamadığım diğer takımların sosyal ve sportif konuda Karabük’e umut olabileceğini gördüm. Ligi ve takımları takip eden herkes bunun farkına mutlaka varmıştır.

O ligden şampiyon olarak çıkan Karabük Köyü Spor Kulübü Başkanı Güray Korkut ve yönetim kurulu, takım için hedefin 3. Lig olduğunu söylediler. İnanan bir ekibe destek sağlandığı takdirde uzun vadede hedef Süper Lig olacaktır.

Başkan Güray Korkut ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir görüşmede kulübün vizyon ve hedeflerini şöyle anlatı;

‘’ Kulübümüz maddi kaygı gütmeden ekip ruhu anlayışıyla sporcu yetiştirirken, kaliteli, üretken, sorgulayan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çıkar çatışmalarından ve siyasetten uzak temiz bir spor anlayışıyla hareket etme vizyonuna sahiptir. Bu kulüp geniş çaplı AR-GE sonucu uzun istişareler ve realist planlamalar üzerine Karabük'ün gerçekleriyle yüzleşerek kurulmuştur. Uyuşturucu kullanımının 9 yaşa düştüğü Türkiye'mizde kötü alışkanlıklarla en iyi mücadelenin spora teşvikle olacağının bilincinde hareket ediyoruz. Geçtiğimiz sezon bu hedeflerle çıktığımız süreç; yönetimimin, teknik ekibimizin, oyuncularımızın ve taraftarlarımızın desteğiyle bizi şampiyonluğa taşıdı ve Bölgesel Ligde temsil hakkı kazandık. Biz bunu şampiyonluktan öte Karabük'ümüze uzun yıllar edeceğimiz hizmetin açılan kapısı olarak görüyoruz. Gece uyumuyoruz, gündüz yatmıyoruz var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bu kentte yaşasın ya da yaşamasın hiçbir hemşerimiz umutlarını yitirmesin Karabük Köyü Spor Kulübü bu şehirde kırılan umutları diriltmek için çabalıyor ve başaracak da. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmamaya çalışıyoruz, her davete icabet ediyoruz. Biz bunları yaparken Karabüksporumuzun efsanesi Sedat Kalaycı yönetimindeki teknik heyetimiz de yeşil sahalarda mücadele ediyor. Takımımız haftada 6 gün antrenman yapıyor. Hocamız ve ekibine güvenimiz tam, onlar takımın başındayken aklımız yeşil sahada kalmıyor. Gönülden biliyorum ki başarılı olacağız. Bu şehre söyleyeceğimiz tek şey, Karabük Köyü Spor treni kaçarsa bu şehirde uzun yıllar futbol konuşulmamaya yüz tutar, geç olmadan el ele verelim, şehrimizi eskisi gibi hak ettiği yerlere taşıyalım. Pandemi şartları müsaade ederse 17 Nisan'daki ilk maçımıza tüm şehrimizi davet edeceğiz.’’

Bende bu güzel vizyonlarından dolayı Kulüp Başkanını ve yönetimini tebrik ediyorum. Şehrimizdeki yatırımcıları, işadamlarını, esnaflarımızı ve bu şehre kendini borçlu hisseden herkesi Karabük Köyü Spor Kulübüne destek vermeye davet ediyorum.

Karabük’ün çocuklarına bu kez Karabüklüler sahip çıksın!

Bu yazı 2491 defa okunmuştur .

Son Yazılar