KARABÜK SİYASETİNE GENEL BİR BAKIŞ
  • Reklam
  • Reklam
Rıza Alper

Rıza Alper

Genç Düşünce

KARABÜK SİYASETİNE GENEL BİR BAKIŞ

04 Ekim 2020 - 21:48 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 21:48

Karabük’te pandemi süreci ile birlikte siyaset kabuğuna çekilmişti. Bütün partiler toplantılarını ve çeşitli faaliyetlerini bir süre durdurdular.

Bu süreç içerisinde başta işçi ve esnaf olmak üzere toplumun her kesimi büyük bir darbe aldı. Şimdi bu sürecin faturasını ödemek ya da dinlemek ve çözüm üretmek siyasetçilerin ana vazifesi haline gelmiş durumda.

Pandemi sürecinden sonra Karabük’te bu sorumluluğu alan ve vatandaşa yönelen 3 parti var. Bunlar; Ak Parti, İYİ Parti ve DEVA Partisi.

Özellikle Ak Parti milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri hızlı bir faaliyet içindeler. Kongre sürecine yaklaşmanın bunda büyük bir etkisi vardır diye düşünüyorum.

İYİ Parti ise yeni seçilen il yönetimi ile birlikte seviyeyi farklı bir boyuta taşımış gibi duruyor. İçlerinde vatandaşa samimiyet ile yaklaşan önemli siyasetçiler var mesela Şahin Karataş gibi.

Deva Partisi ise Türkiye’nin iktisadi ve sosyal sorunlarına yönelik çözüm önerileri ile sahada olması ve siyaset sahnesine entelektüel birikimi olan insanlar ile çıkması onları bir adım öne çıkartıyor. Yeni bir Ak Parti olmaya başlamazlarsa tabi!

Şimdi gelelim geriye kalan partilerimize, yani sahada hiç olmayanlara!

CHP, Saadet, Gelecek, MHP, Yeniden Refah bu partiler maalesef bu sorumluluğu almaktan uzak bir görüntü çiziyorlar. Her ne kadar MHP belediyecilik yönünden görevini yerine getiriyor olsa da parti yönetimi zayıf davranıyor.

CHP ise Karabüklülerin onlara verdiği şansı geri tepmekte hiçbir beis görmüyor. Yanlış hatırlamıyorsam Karabük onlara bir milletvekili hediye etti. Nerede bu milletvekili?

Hüseyin Avni Aksoy’u yaşadığınız yerin sorunlarıyla ilgilenirken gördünüz mü?

Bu milletvekilini ne zaman merak etsem kendisini il ve ilçe yönetimiyle parti binasında istişare ederken görüyorum. Bitmek tükenmek bilmeyen istişareler.

Bu kadar mühim şeyler istişare ediyorsanız şöyle bir Karabük sokaklarına inin efendiler!

Gelecek Partisi ise maalesef Ahmet Davutoğlu’nun siyasi hırsının bir ürünü. Gelecek vadetmiyor!

Saadet Partisi il ve ilçe yönetimleri bazında heyecan ve koordinasyon eksikliği var gibi duruyor. 2012-2017 yılları arasında Karabük’e damga vuran çalışmalar yaparken böyle bir hale gelmek normal durmuyor. Saadet Partisi’nin kendisini toparlayıp gerçekçi çözümler ile sokağa çıkması gerek.

Yeniden Refah Partisi ise genel başkanının soyadı üzerinden seçmenle tarihi bir gönül bağı kurmaya çalışıyor. 40 sene önceki problemlerin çözümünü bugünün problemlerinin çözümü ile karıştırıyor. Miras siyasetini bırakıp akılcı bir siyaset izlemezse seçmende karşılık bulamayacaklardır.

Karabük’ün güzel günler görmesi dileğiyle.

Bu yazı 1515 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar