KAYIN SU’dan önemli açıklama
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

KAYIN SU'dan önemli açıklama

05 Eylül 2018 - 15:02
Reklam

MESCİER Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren KAYIN SU firması son günlerde su satış fiyatlarında meydana gelen artış nedeniyle açıklama yaptı.

KAYIN SU Genel Koordinatörü Avni Kırıkoğlu tarafından yapılan açıklamada bayi ve müşteriler tarafından oluşturulan fiyatlama sistemlerinin firmalarının sorumluluğu altında olmadığını söyledi.

Eskipazar ilçesinde kurulu tesislerinde 18 il ve 200’ün üzerinde bayi ve müşteri aracılığıyla tüketiciye ulaştırılan KAYIN SU’nun ülke ekonomisine istihdam ve katma değer kazandırma çabası ile üretimlerine devam ettiğini hatırlatan Kırıkoğlu açıklamsında, “Mescier şirketler grubu bünyesinde faaliyet gösteren şirketimizin, Karabük ili Eskipazar ilçesinde kurulu bulunan kayın su pet şişe ve damacana su üretimi tesislerinde üretimini yaptığımız ürünlerimiz ile ilgili satış fiyatlarına son günlerde yapılan zamlar ile ilgili aşağıdaki açıklamaları yapma ihtiyacı doğmuştur.

Ülkemiz ekonomisine istihdam ve katma değer kazandırma çabası ile üretimlerimize devam ediyor ve ihracatımızı kayın su markası olarak her geçen gün arttırarak ülkemize döviz girdisi sağlamaktayız. Siz değerli halkımızın kaliteli ürünler sunabilmek ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına çok düşük kârlılık oranları ile kurulduğumuzdan bugüne kadar faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik savaş her vatandaşımızın malûmudur. Ürünlerimizin maliyetlerinin ana unsurları olan pet su ambalajı hammaddelerinin alımı döviz bazındadır. Dolar kuru 2018 ocak ayından bugüne %78 oranında artış göstermiştir. Buna ilave olarak ambalaj malzemelerimiz olan pet şişe, kapak, ve etiketin döviz bazındaki fiyatlarında 2018 ocak ayından bugüne %40 artış meydana gelmiştir. Ayrıca sanayi elektriğine 2018 ağustos ayında %14 ve  eylül ayında %14 olmak üzere 2 defa zam yapılmıştır. Ürünlerimizin nakliyesi ile ilgili akaryakıt fiyatlarına da 2018 ocak ayından bugüne kadar %24 oranında zam gelmiştir. Bu gelen zamlardan dolayı maliyetimiz 2018 ocak ayına kıyasla %115 yani 2katından daha fazla artış göstermiştir. Üretim maliyetlerimizin artışından kaynaklanan zam oranları asgari olarak fiyatlarımıza yansıtılmıştır. 

Şunun bilinmesi gerekir ki, Kayın su Fabrikası olarak 18 ilde 200’ün üzerine bayii ve müşteri ağı aracılığı ile ürünlerimizi tüketicilere ulaşmaktayız. Bayii ve müşterilerimizin fiyatlama sistemleri ve maliyetlerindeki değişimler firmamız sorumluluğunda değildir. Tabiî ki ürünlerimizin tüketiciye ulaşan son fiyatları bayii ve müşterilerimizin yetki ve sorumluluğundadır.

Eminiz ki ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik savaşı en kısa süre içerisinde, en az hasar ile atlatacak ve daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 6714 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cebrail ALGUL
    10 ay önce
    Bu gelen zamlar 7 tl lik suya 12 tlmi zam yapılması gerektiğini anlatmaya calismi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük yaşanabilir ilk 20 şehir arasında
Karabük yaşanabilir ilk 20 şehir arasında
Firar eden 2 mahkum, Karabük'te yakalandı
Firar eden 2 mahkum, Karabük'te yakalandı